26 03 2012

MÜSLÜMANLARCA CEVAPLAMASI GEREKEN SORULAR

1-MEKKE DIŞINDA YAŞAYAN BİR MÜSLÜMAN OLARAK ALLAHA KARŞI GELMİŞ OLUYORSUN

 NEDEN ALLAHA KARŞI GELİYORSUN? AMACIN NE?

 

EN’AM SURESİ-92.Ayet..Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır.

ŞURA SURESİ-7…ayet-Şehirlerin anası (olan Mekke'de) ve onun çevresinde bulunanları uyarman ve asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur'an vahyettik.

Evet Kuran ve islamiyetin uygulama yeri bu kadardır.bunun dışında kurana uyulması kutsal kitaba göre yasaktır.Kuran da Allah Mekke ve çevresi için islamiyeti gönderdiğini bu surelerde söylemektedir.

 

A-Allaha inanıyorsan neden onun kitabına ve emrine karşı geliyorsun?

B-Mekke dışında Müslümanlığın bir amacı ve anlamı olmadığına göre :

Mekke dışındada Müslümanların olmasını neye bağlıyorsun ?

C-Cennete gidemeyeceğine göre Mekke dışında Müslüman olmaya devam edecek misin?

D-Allah Müslümanlığın neden sadece bu kadar küçük bir alanda yaşanmasına izin vermiştir?

 

 

2-KUTUP BÖLGESİNDE YAŞAYAN BİR MÜSLÜMAN CENNETE NASIL GİDEBİLİR.

 

Müslümanlığın Allah tarafından sadece mekkeyle sınırlandırılmasının bir kanıtıda oruçtur. Müslümanlar Kutup bölgelerinde 6 ay gündüz 6 ay gece olunduğunu bilmedikleri için

Ayette orucu gün ağarmasından güneşin kaybolması arasında tutulmasını emreder.

 

BAKARA SURESİ 187.AYET. Sabahın beyaz ipliği , siyah ipliğinden  ayırt edilinceye kadar yeyin, için, sonra akşama kadar orucu tamamlayın.

 

A-Allahın Dünyanın yuvarlak olmasını bilmemesi mümkünmüdür? Tabiî ki değildir.öyleyse bunu bu şekilde belirten bir kitabı Allahın kitabı olarak kabul edebilirmiyiz.

B-Kuranda oruç tutma zamanı bu şekilde belirtildiğine göre kutuba yakın bölgelerde bir Müslüman olması yada yaşaması durumun da nasıl oruç tutabilir?

C-Norveç yada İsveç gibi ülkelerde yaşayan insanlar Müslüman olsa bile Müslümanlığın oruç emrini yerine getiremeyeceklerdir.Oruç Tutamaması cennete gitmesine engelmidir?

D- Mekke dışında oruç tutamayan Müslüman olduğu için cennete gidecekmidir?

 

 

 

3-KURANDA NEDEN DÜNYANIN YUVARLAK OLDUĞUNA DAİR BİR AYET YOKTUR

 

Doğal olarak kutupları bilmemenin nedeni Dünyansın Yuvarlak olduğunu bilmemek sonucunda olmaktadır. Suudi Arabistan’ın baş müftüfetvası şöyle:Tarih: 1975
Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir.

Zariyat/48Yeri de biz döşedik. Biz ne güzel döşeyiciyiz.Zariyat/48’de “yerin” döşendiği, yani bir döşek gibi serildiği, yayıldığı anlatılmaktadır. Ayete her önyargısız bakan bu cümlenin Dünya’nın düz bir tepsi/döşek olduğu fikrini desteklediğini kabul edecektir.

Kuran’da Kehf Suresi’nin 83. ayetinden itibaren Zülkarneyn’in hikâyesi anlatılır.86. Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batar buldu. Onun yanında (orada) bir kavme rastladı. Bunun üzerine biz “Ey Zülkarneyn! Onlara ya azap edecek veya haklarında iyilik etme yolunu seçeceksin” dedik.

 

A-Dünyanın yer olarak  Düz olarak yere döşendiği bir çok ayette belirtilir.Kuran da ki ayetlerde böyle yazarda net ve açık olarak  neden yuvarlak yazmaz.

B-Yazdığı iması varsa? Neden dünya yuvarlak diyenler yıllarca suçlu ilan edilmişlerdir.

C-Yuvarlak iması Kuran da Yazıyordu da.peygamber ve halifeler dahil bir tane bile Müslüman  yuvarlak dediğini anlayamadı.Şimdi  kuranda yuvarlak olduğunu yazdığını  anlayıp yazıyor diyebilen büyük alim kim? Peygamber ve halifelerin bilip söyleyemediğini bilen alim kim?

D-Allahın sadece ve sadece kuranın bir yerinde Dünya yuvarlaktır dediği bir yer varmıdır?

E-Miras konusunu sayfalarca açıklayan Allah neden Dünya ve Güneş sistemini açık ve net şekilde anlatmaz.Anlatıyorsa da bu yüzyıla kadar hiç islamı ve kuranı bilen yaşamamış mı?

F-Allah neden Dünya ve Güneşi bugünkü bilinen şekilde açıklayıcı bir sure koymamıştır?

G-Güneş kara balçığa batıyor sözünü Allaha ait bir söz olarak bakabilirmiyiz.?

H-Günümüzde Dünya Güneş Ay ve Güneş sistemi ile ilgili ilköğretim öğrencilerinin bile Allah tan daha iyi bilgiler verebilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

 

4-KURAN İNSANLAR ADEM VE HAVVA DAN ÇOĞALMIŞTIR DİYOR KATILIYORMUSUNUZ?

A-ADEM VE HAVVA HANGİ IRKTANDI ? ZENCİMİ ?ÇİNLİMİ? ABORJİN Mİ?

NİSA SURESİ-1 AYET..Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan; ikisinden birçok erkek ve kadın (meydana getirip) yayan Rabbinize karşı gelmekten sakının

 

İnsanlar Adem ve Havva dan çoğaldı

1-Adem ve Havvanın çocukları oldu. Kardeşler birbirleriyle ilişkiye girdiler. Böyle İnsanlık Aile içi sex le çoğaldı . Kuran insanlara hakaret etmiş olmuyormu? Arap diyor ki..senin soyun iki kardeşin sex inden gelmektedir.Sen böyle bir soydansın.Bu insana hakaret değilmidir?

2-Kardeşlerin sexiyle çoğaldık demek soyumuza hakaret edilmesi değimlidir?

3--Adem ve Havva hikayesini yazan Kuran ın Allahtan geldiğini söylemek bir yaratıcıya hakaret etmek olmazmı?

4-Ana baba aynı ise Öyleyse Yeryüzünde neden bu kadar çok farklı ırk var.
Zenci,Arap,Çinli,Aztek,maya,Türk,Arap Viking var

 

B-ALLAHIN ADEM ‘E ÖĞRETTİĞİ -ADEM’İN KONUŞTUĞU DİL HANGİSİDİR ?

 

1-Kuranın dediği gibi ortak atamız Adem ve Havva ise Tüm insanlığın tek Dil konuşması gerekmezmiydi?
2-Ana baba aynı ise Öyleyse Yeryüzünde neden bu kadar çok farklı dil var.
3-Tanrının insanlığa verdiği Dil’den daha anlaşılır,daha özel bir Dil olabilir mi?
4-Adem ve Havva nın Dil’i varken neden başka Dil kullansın?
5-Tanrının bize armağanı bir Dil varken neden başka dillere ihtiyaç duyalım?

6-Tanrı neden herkesin birbirini anlayamayacağı birçok Dil olmasına izin versin?

KURANA GÖRE ADEM YARATILDIĞINDA HERŞEYİ BİLMEKTEDİR

1-Şimdiki insanlar Ademden daha akıllılar. Ademin bilmediği bir çok şeyi biliyorlar.

Hani Allah Ademi mükemmel yaratmıştı?

2-Allah şimdiki insanların kullandığı teknolojileri neden vermemiş olabilir.Ademe neden uçak yapmayı,Elektiriği üretip kullanmayı ,Araba yapmayı öğretmemiştir.

 3-Kuran’a gore Adem’in çocuklarından Habil ÇİFTÇİ, Kabil koyun ÇOBANıdır. Yani ilk insan döneminde ziraat ve hayvancılık vardır. Bilim’e göre ilk insanlar AVCI ve TOPLAYICIdır (ekipdikmez). Ziraat ve hayvancılığın tarihi sadece on bin senedir.Allah kendi kullarının ne zaman ne yaptığını unuturmu? Yoksa bunu yazan kitap Allahın sözleri değimlidir?

4- Kuran’a göre meyveler, sebzeler bugünkü özelliklerinde (Renk, tat, şekil, büyüklük vs) yaratılmışlardır. Bilim’e göre ise günümüzde bulunan sebze ve meyveler, insanlar tarafından seçildiği için, bugünkü tat, koku, renk, ve boyutlarına ulaşmışlardır.  Yani günümüzde tüketilen tüm sebze ve meyveler, insanlarca geliştirilmiştir.Bu hala da devam etmektedir.

5-Domatesi ve patatesi Amerikanın keşfinden sonra öğrendiğimiz için Bu en çok yenilen sebzelerin adı kuranda geçmez.Peygamberler patates domates gibi sebzeleri yemeden ölmüşlerdir.Allah neden böyle istemiştir?

ALLAH YARATMIŞ OLDUĞU KULUNUN VUCUDUNU BİLEMEZMİ?

MUHAMMED suresi-15-ayetBu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

A-Bilimselliğe bakarmısınız! Bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içmek.Allah suyu içtiğimizde midemiz yerine bağırsaklarımıza gittiğini sanıyormuş olamaz değilmi?Allahın vucudumuzu bilmemesini düşünemiyeceğimize göre bunu yazan kitap Allaha ait olabilir mi?

B-Allah ın insan vucudunun nasıl olduğunu bilmemesi mümkünmüdür?Allah gibi bir yaratıcı bu kuranda yazılan  gibi bir ceza mı verir.Böyle bir cazayı ilahi buluyormusunuz?

C-Su içildikten sonra bağırsaklara değil de mideye gideceğini Allah bilemezmi?

5-NUH HANGİ IRKTANDI ZENCİMİ ÇİNLİMİ VİKİNG Mİ?

 

A- Kutsal kitaplar tufan denen bir olaydan bahseder.Nuh’un her türden bir çift’i bir gemiye doldurduğunu yazarlar.Yaklaşık 2 milyonu aşkın mevcut türü ve yok olmuş milyonlarca türü nasıl bir gemiye sığdırdı.Üstelik birbirleriyle beslenen bu canlılar nasıl oldu da gemide 1 yıl süre boyunca birbirlerine saldırmadı.

B-Nuh’un gemisinin büyüklüğü ve yapısı nasıldır? Bu kadar canlıyı alabilecek geminin büyüklüğünü bir düşünelim. Dinazorların türlerinden birer çift alsak bu günkü teknolojiyle yapılan uçak gemilerine sığdıramazdı.

C-Eğer tufan 6500 yıl önce olduysa,Mısır uygarlığı  piramitlerinde neden selbaskını izleri yoktur? Bir çok ilkel çağlardan kalma Duvar resimlerinin silinmesi gerekmezmiydi?

D-Güney amerika’da amazon ormanlarında, ya da kuzey kutbunda yaşayan bir canlı türü, tufan bittikten sonra yasadığı yere nasıl gitmiştir?Avusturalyadaki Aborjin yerlileri Nuha benzemektemidir.

E-Günümüze kadar bilinmeyen kıtalar Amerika ve Avustralya kıtalarındaki hayvanlar ne oldu? Oradaki insanlar nuhun çocukları olamayacaklarına göre nereden geldiler.Onları yaratan bir tanrı daha olabilir mi?

F- Nuh hikayesi Kuran'da Hud-25 ile Hud-50 arası, Muminun-22 ile Muminun-30 arası ve Yunus-71-72-73-74 de geçer. (Gerçi başka yerlerde de sıkça söz edilir, ama bu surelerde daha geniş bir şekilde aynı hikaye tekrarlanır.) Allah neden böyle surelerin arasına karıştırmıştır bu olayı.başlangıcı bir surede .ortası başka bir surede..sonu başka bir surede..gibi.Böyle tutarsız ve anlamsız hikayenin anlatıldığı kitaplar Allahın kitabı olabilirmi?

G-Nuh'un oğul sayısı Tevrat'a göre üç, Kuran’a göre ikidir. Tevrat'a göre bu üç oğlandan biri Avrupalıları, biri Asyalıları, biri de günahlarından dolayı kararak Afrikalıları oluşturur.İki kitapta Allahtan gelmiş olsa böyle bir yanlışlık olurmu?

 

H-Tevrat'ta tufan sonrası Nuh'un şarap yapıp içip sarhoş olması gibi bazı hikâyeler de anlatılır ama Kuran’da tabii ki bunlar bulunmaz.Kuran Allahtan gelen bir kitap olsa eksiklikler olurmu?

 

 

6-KURAN VE İSLAMA GÖRE ALLAH KÖLE VE CARİYEYİ NORMAL BİR OLAY OLARAK GÖRMEKTEDİR.

 

NAHL suresi..75.ayet...Allah şunu misal getirdi: Bir yanda hiçbir şeye gücü yetmeyen bir köle, diğer yanda tarafımızdan güzel bir rızık verdiğimiz, ondan gizli, açık olarak harcayan hür bir insan, bunlar hiç eşit olur mu?

 

Buna benzer Köle ve Sexkölelerine (cariyeler) nasıl davranılacağına dair başka ayetlerde vardır.Yukardaki sadece bir örnektir.

 

A-Allahın Bunu Normal olarak görüp İnsanlar arasında eşitliği istememesi.adaletli davranmaması size göre doğrumudur?

B-Allah köleciliği  desteklermi? Kuran Allahın kitabımıdır?Allahın (Cariye)sex kölesi ve köle alınmasını  Desteklemesini uygun buluyormusunuz?

C-Allahın Savaş ganimeti olarak kadınların cariye(sex kölesi) olarak alınıp kulanılmasını desteklemesi size neyi anlatmaktadır.

D-Evli bir kadının kocasının öldürülerek cariye olarak kullanılması isteği Allahın istediği bir şey olabilirmi? Olamaz sa Kuranda yeralmasını nasıl açıklarsınız?

E-Köleler başka Allahın kullarımıdır ki Allah köle hür ayrımı yapmaktadır.

F-Allah ve kuran neden insanların eşit olmadığını söyler ve eşit olmalarını istemezler?

 

 

 

7-KURAN DA YAZILANLARA GÖRE BABA OĞUL DEDE TORUN HEPSİ PEYGAMBER NASIL OLUR?

 

AL-İ İMRAN SURESİ 33 Allah; Âdem'i, Nûh'u, İbrahim Ailesi'ni, İmran Ailesi'ni seçerek âlemlere üstün kılmıştır

İbrahim ailesinden Yusuf Yakup İbrahim ishak kurana göre hepsi peygamber.

Hatta aynı aileden Harun Yahya Musa isa Krallık gibi babadan oğla geçiyor.

Kuran da böyle yazıyor.

A-Babadan oğula geçen bir peygamberlik saltanat gibidir.Böyle bir peygamberlik Allah tarafından gönderilebilirmi?

B-Böyle baba dede torun peygamber diye yazan kitabı Kuranı Allahın gönderdiğine inanıyormusunuz?

C-Böyle akla mantığa sığmayan ve bir ailenin hükümdarlığı olan olayları insanlara Din diye yutturanlar hakkında ve buna inananlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

8-KURAN VE İSLAMA GÖRE ALLAH GELECEĞİ BİLEMEMEKTEMİDİR.

 

 

A-Allah Kuranda Nisa suresinde gönderdiği bir görüşü azhab suresinde değiştirdiğini görüyoruz.

 

NİSA SURESİ 22. Geçmişte olanlar hariç, artık babalarınızın evlendiği kadınlarla evlenmeyin. Çünkü bu bir hayâsızlık, öfke ve nefret gerektiren bir iştir. Bu, ne kötü bir yoldur.

 

AZHAB SURESİ 37. Zeyd o kadından ilişiğini kesince onu sana nikâhladık ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kestiklerinde, müminler için o kadınlarla evlenmede bir güçlük olmasın. Zaten Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

 

1-İnsanlar için uygun olmadığını veya zor olduğunu gördü değiştirdi denilebilirmi?

2-Allah önceden iyi veya kötü olacağını bilemez olabilirmi?

3-Allah insanların ne yapacaklarını önceden bilebilen güçlü bir yaratıcı değimlidir?

4-Allahın önce utanmazlık olarak gördüğü bir davranışı sonra normal olarak görmesi mümkünmüdür?

 

B-Allah Tevratı İsrailoğullarına gönderdi Sonra ben değiştiriyorum  görüşlerimi dedi ve İncili gönderdi.Sonra ben değiştiriyorum  görüşlerimi dedi ve Kuranı gönderdi.

 

Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir; çünkü onlar anlayıştan yoksun bir güruhtur.

 

Bu ayeti okuduğunuzda geçerli olduğunu düşünmeyin. Çünkü değişmiştir. Bu ayeti hükümsüz kılan ayet:

 

Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

 

1-Bu durum Allahın geleceği bilen yüceliğine uygunmudur?

2-Allahın değişmeyen ve her şeyi bilen ve asla yok edilemeyen bir tek kitap göndermiş olması gerekmezmiydi?

3-Gönderilen kitaplar aynı konuyu içeren kitaplar.Tekrar gönderilen kitaplar neden  bilim veya teknoloji kitabı değildir?

4-Bütün kitaplarda neden Ademi,Nuhu,ibrahimi Yusufu,meryemi,isayı,tekrar tekrar anlatmak gereği duyar.Bu konuları önceki kitapta anlattım oradan okuyun demez?

 

 

9-ALLAHIN BÖYLE KÖTÜ SÖZLER SÖYLEYEBİLECEĞİNE İNANIYORMUSUNUZ?

 

Kuranda Allah insanların nasıl canlılar olduğunu anlatırken bu hitapları kullanıyor.

 

Yalancılar* Maymunlar* Domuzlar* Eşekler* Pislikler* Aşağılıklar* Canı çıkasıcalar* Köpekler*Alçaklar* Yabani eşekler* Merkepler* Susamış develer* Geberesiceler* Reziller* Sapık kişiler* Beyinsizler* Kof kütükler* Zorbalar* Soysuzlar* Kahrolasıcalar* Yalancılar

A-Kuran'da gecen bu kelimeler ilahi bir yaraticinin sozleri olabilir mi?
B-Allahtan vahiy geldi diyen Muhammed`in butarzını,Allah'a hakaret olarak düşünebilirmiyiz?

C-Melekleri bile secde ettirdiği insana bu kelimeleri söylemesi sizce normalmidir?

 

 

10-İSLAMİYET ÇAĞDIŞI KALMIŞTIR.ÇAĞA UYDURMAK MÜMKÜNMÜDÜR?

A-KURANDA NEDEN TEKNOLOJİ VE BİLİM YAZMAZ

 

1-Allah baskı tekniğini öğretseydi de En azından kuranın kendisi o dönemde matbaa da basılamazmıydı?

2-Muhammed e neden Melek bir Elektriğin,Televizyonun,Radyonun,Arabanın.Bilgisayarın tarifini getirememiştir.Allah neden insanlara yaşamlarını kolaylaştıracak bir şey vermemiştir.

3-Neden Kuran da bir tane bile bir teknolojiye ait yazı  yok.Muhammedin bana vahiy geldi dediği şeyler hep o güne o an yaşananlara ve önceki masallara ait şeyler?

4-Kuran da dünyanın yuvarlak olduğu bile yazsa İncil e karşı büyük avantaj sağlamazmıydı?

5-Her sey allah'tan diyen insan bilim Üretebilir mi? Gerekse Allah verirdi demezmi?

6-Allah muhammede mucize olarak neden bir kuduz aşısını vermemiştir.Binlerce insan Pastör aşıyı buluncaya kadar boşuboşuna ölmüştür.

7-Allah neden kuranda bir ilacın bile tarifini vermezde muhammede Oğlunun karısıyla evlenme iznini verir?

8-Teknolojiye ait bir tane bile buluş,televizyon,telefon ,araba insana gerekli olsa Allah muhammede söyler ve icat ederdi.Allah vermesede onun gibi çok zeki ve özel biri bu icatları yapardı.yapmadığına göre kullanılmasını istemiyorlar.Neden bunlardan yararlanıyorsunuz?

9-Kuranda teknoloji yazmazken peygamberler ve halifeler teknolojiyle ilgili bir buluş yapmazken.Neden Müslümanlar peygamberlerinin vermediği bir şeyi kullanır.

 

B-İSLAMDA RESİM HEYKEL SANAT TİYATRO SİNEMA TELEVİZYON GÜNAHTIR.

ister insan ister hayvan resmi olsun, resmi ve heykel yapmak haramdır, büyük günahtır. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Canlı resmi yapana, kıyamette "Yaptığın resme can ver" diye azap olunur.) [Müslim]

Kurana göre hayat kadın yemek ve içmek ten ibaret bir şeydir.

 

1-Neredeyse yaşamın her güzel şeyi yasaktır.Böyle hayatı yaşanmaz hale getiren bir dini Allahın göndermiş olması mümkünmüdür.

2-sazlı sözlü çalgılı eğlence yasaktır.Allah neden insanların eğlence yapmasını istemez?

3-Fotoğraf ve heykel ve sanat göze hoş gelen ve insana huzur veren şeylerdir.Allah neden insanların huzur bulmasını istemez.

4-Modern dünyada resim çektirme mecburiyeti kimlik ve tanınma nedeniyle zorunlu hale gelmiştir.Allah ve Kuran bunu günah dediğine göre .İnsanlar Allaha karşı gelmek zorunda kalmıyorlar mı?

 

 

11-ALLAH NEDEN HERKESİ SINAVA TABİ TUTMAMIŞTIR

A-Amerika ve Avusturalya yakın zamanda keşfedildi.Orada yaşayan insanlar ne Nuh nede başka peygamber göremeden öldü.. hepsi cennete mi gidecek?

B-Oradaki yaşayan insanlar neden sınava tabi değillerdi..

C-Amerika kıtası keşfedilene kadar orada yaşayan Maya inka ve aztekler insan kurban etmeye devam ettiler,neden Allah bir peygamber gönderip müdahale etmedi? Allah Amerika kıtasına elinde koçla bir (israiloğulları soyundan)Musevi İbrahim peygamber neden göndermemiştir?

D-Amerika da kimse bana Allahtan vahiy geldi beni elçi tayin etti diye ortaya çıkmamış.Allahın bu kıtaları unutmuş olması olasılığı varmıdır? Unutmadıysa neden?

E-Dinler 2500 yıldır olduklarına göre Allah milyonlarca yıldır neden insanları sınava tutmamıştır?

F-Allah neden aniden cennet ve cehennemle insanları yakmaya karar vermiştir?

 

12-ALLAH NEDEN İLK DİNİ SADECE İSRAİL OĞULLARINA GÖNDERDİ?

A-Neden binlerce yıl sadece Yahudileri sınava tuttu Allah diğer insanlara din göndermedi?

BAKARA SURESİ 47..Ey İsrail oğulları! Size lütfettiğim nimetimi, sizi âlemlere üstün kıldığımı hatırlayın.

B-Kuran da Allah onları alemlere üstün kıldım diyor.Allahın ırk ayrımı yapması ve israiloğullarını diğer kullarından üstün tutması doğrumudur?

C-ırk ayrımı yapan bir Allah olabilirmi?

D-Adem le Havva dan yararttım diyen Allah. ortak atadansınız diyen Allah. İsrailoğullarını size üstün kıldım diyerek kendisiyle çelişmiyormu?

E-Allah gibi bir yaratıcı kendi söylediğiyle çelişen insani aklamı sahiptir?

 

 

13-ALLAH DÜNYA İŞLERİNE KARIŞIRMI?

 

TEVBE SURESİ 14.AYET.  Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... Onları rezil ve rüsvan etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

 

1-Allahın dünyaya müdahale ettiği yazılıdır.

 

A-Uhud ve hendek savaşlarının taktiğini kuranda yazan ayetlere göre Allah vermektedir. Allahın savaş taktiği vermesi doğru bir davranışmıdır?

B-Allah savaş taktiği vermek yerine istediği orduyu galip getirse daha doğru olmazmıydı?

C-Böyle bir işlem doğru olsa bile Allahı kulları arasında taraf tutan konumuna getirmez mi?

D-Allah zaten kader olarak her şeyi kendi yapabiliyorsa neden taraf tutar.Bu mantıklımıdır ?

 

2-Allah Kötü niyetlimidir ? yoksa gücü mü yetersizdir bunlara engel olamamaktadır?

 

A-Allah neden minicik bebe ve çocukların gençlerin erkenden ölmesine izin verir.

B-Neden Bazı insanlar sakat doğarak hiç suçları yokken daha zor yaşarlar

C-Bizim yaşamımıza müdahale eden bir güç varsa bu güç neden adaletsiz olsun.

D-Tecavüze uğrayan bir çocuğun çığlıklarını duyan Allah neden ona yardım etmez?

E-Kerbelaya neden müdahele etmedi..Müslümanların halifesi Müslümanların peygamberi Muhammedin soyunu  Torunlarının kesilmesini izledi.

F-uhud ve hendek savaşlarının taktiğini kuranda yazan ayetlere göre Allah vermektedir.Bunun böyle olduğuna inanıyormusunuz?Allah savaş taktiği vermek yerine istediği orduyu galip getiremez mi?

 

  14-İNSAN DIŞINDAKİ CANLILARIN YARATILIŞ NEDENİ NEDİR?

İslam dininde Kuran da tüm canlıların insan için yaratıldığı yazmaktadır.

 

A-Atlar,eşekler,inekler ve koyunlar insana hizmet için yaratılmış derler.Madem bütün canlılar insanın hizmetine yaratıldı da, Dinazorlar niçin yaratıldı, kime hizmet ettiler?

B-Virüslerin olduğu bu yüzyılda bilinebildi bunların insana ne gibi hizmetleri olmaktadır?

C-Maymun ve Aslan bize ne gibi bir hizmette bulunmaktadırlar?

D-Bize yararları olsun diye yaratıldılarsa bize süt ve et veren inek neden birtane doğurur da  işimize yaramayan Kurt 8 tane birden doğurur.Bize fayda sağlamak amacı olsa tersi olması gerekmez miydi?

E-Bize hizmet için yarattıysa Allah birçok canlının soylarının tükenmesine neden izin veriyor?

 

 

15-SAVAŞ GANİMETİ PAYLAŞTIRAN ALLAH SİZE NORMAL GELİYOR MU?

ENFALsuresi-1.ayet..Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir.

ENFAL-41..Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir.

ENFAL-69..Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının. Muhakkak ki, Allah bağışlayıcıdır ve merhamet edicidir.

 

1-Savaşanlar hepsi Allahın kulu.Kimin malını kim yağma ediyor.Allah takımı mı tutuyor?

 

2-Bu köle ve cariyeler Başka Allahın  çocukları mı ki Allah onlara efendi tayin ediyor? 

 

3-Ganimet paylaşımını Muhammed e bırakmadan otomatik olarak sağlayamazmıydı?

 

4-Allah Savaş ganimetinin nasıl payşlaşılacağına karışmalımı? Savaşı engellemeli mi?

 

5-Allah kulları arasında Hür köle cariye diye ayrım yaparmı?Allahın köleciliği teşvik edici ayetleri göndermiş olması onun sıfatına uygunmudur? Yoksa Kuran Allaha ait bir kitap değilmidir?

 

 

 

 

 

16-EMİR OKUDUR.YAZILI BİR BELGE OLARAK NE OKUMUŞTUR? MELEĞİN OKU DİYE VERDİĞİ ALLAH YAPISI BELGE NEREDEDİR?

 

A-Allah yapısı bu belge hangi müzededir.Okuduğu yazılı belge nerededir?

 

B-Surede melek geldi ve üç kere oku dedi.Ortada yazılı bir metin yok.Ne okudu?

 

B-Allah gönderdiği şeyleri yakılamaz bozulamaz  basılmış bir bütün halde göndermedi? Allahın böyle bir teknolojisi olamazmıydı?

 

C-Allah her okuyanın elindeki kitabın, okuyan kişinin diline otomatik olarak dönen bir kitap olmasını sağlayacak şekilde gönderemez miydi?

 

D-Yani kitabın dili ..Türk okursa Türkçe..Arap okursa Arapça.Rus okursa Rusca.. olması gibi üstün teknoloji.Bu teknolojiyi Allah gibi bir yaratıcıdan beklemek hakkımız değil mi?

 

E-Şimdi günümüzde insanlar olarak matbaa ya sahibiz kitabı çoğaltabiliyoruz.

Kitapları dayanıklı ve yırtılmaz olarak yapabiliyoruz.Allah da kuranı neden yapamamıştır.

 

F-Kuranın Allah ı demek ki biz kadar bilgi ve teknolojiye sahip değildir diyebilirmiyiz?

 

 

 

 

 

17-KURAN IN YAZILDIĞI DÖNEMDEKİ  CENNET  GÜNÜMÜZE GÖRE ÇOK İLKEL DEĞİLMİ?

 

Kurandaki cennet anlatımlarına bakarsak günümüzün hiçbir teknolojisi yoktur.

 

1-Kurandaki cennette Ne televizyon ne de internet benzeri insanı eğlendiren ve yaşamını kolaylaştıran hiçbişey yoktur.

 

A-Allah teknolijiyi bilmediğindenmi cennette televizyon vebenzerlerini söylememiştir.

B-Kuranın Allahla ilgisi olmadığı için, Muhammed bilmediği için mi yazdırmamıştır?

 

2-Aşağıdaki surede cennetteki en önemli içki şarap.

 

A-Madem şarap iyi bir şey  dünyada neden yasaklıyorsun..

B-Kötü bir şey ise  cennette ne işi var şarabın

 

3-Çadırların içinde Tomurcuk göğüslü huriler.Su ,Süt,Bal ve Şarap ırmakları.Meyvelerin her çeşidi vardır.Gölgeler.yeşil elbiseler.

 

A-Bu cennet size yetecekmi? Milyonlarca yıl otur ve sadece ye ve iç..Bağ bahçe yok.

B-Cennet te çalışma yok.teknoloji yok.oyun yok.sıkılmayacakmısınız?

C-Dünya kadar bile keyif alınamayacak bir yer olduğu nu düşünebilirmiyiz?

 

4-Dedenin günahları çok olurda torunundan geç cennete giderse cennette daha önce yaş almış torunumu onun dedesi olacak?

 

5-Vucutlar olmayacağına göre ben babamı nasıl tanıyacağım.Ruhlar nasıl birbirine benzeyecek mi acaba…?

 

6-Herkes aynı yaşta olacaksa cennette oğul babaya veya 100.000 yıl öncesindeki dedeye nasıl saygı gösterecek.

 

7-Birde her erkeğe verilecek 99 huri var. Huriler olduğu için  kadınlar tabi ki yok.Anam yok,bacım yok,halam yok,teyzem yok,kızım yok…kadınlar olmayacak değilmi?

18-İSLAMDA AHLAK NEDİR? MÜSLÜMANLIK AHLAKLI OLMAK ANLAMI TAŞIRMI?

1-NİSA SURESİ -15.ayeti. Kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin.

 

A-Müslümanlar bu sureye göre karısını bir erkekle yatakta yakalasa bile Zina diyemiyor.

B-Peki normal bugün kü insan karısını yatakta başka erkekle yakalayıp 4 Şahit yok diye benim karım zina  yapmıyordu diyebilir.

C-Zina yı ispatlamak için şahitler bulmaya koşarsa erkek,adam karısının üstünden kalkıp gittiğinde ne olacak?

D-Kuranda Allahın böyle bir çözüm bulmuş olamsı sizin aklınıza yatıyor mu?

 

2-BAKARA SURESİ -230. ayet: Eğer erkek karısını (üçüncü defa) boşarsa, kadın, onun dışında bir başka kocayla nikâhlanmadıkça ona helâl olmaz.

 

A-Karın ile 3üncü kez evlenmek istiyorsan, karın önce başka birisi ile evlenmeli ve gerdege girmelidir.Bir Müslüman bunu yapmaya mecbur mu?

B-Normal bir Türk  karısını başkasının altına yatırabilir mi?

C-Karısını birkaç defa aldatan bir erkek normal olarak karısından boşanmış olmuyormu?

Bu boşanmalar dan sonra karısına bu işlemi yapması zorunluluk değimlidir?

D-Geneleve giden Müslüman bu sorunu sık yaşamıyor mu?

C-Böyle bir durumu yaşayan Müslüman karısını başka bir erkeğin altına yatırmazsa Müslümanlıktan çıkmıyor mu?

D-Müslüman bu durum zorunluluğuda kaldığı zaman Müslümanlıktan da çıkmış olmak istemiyorsa karısını kiminle yatırmak zorundadır.herzaman aynı kişi olur mu?

 

 

3-NİSA SURESİ..3 AYET…kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın.

 

A-O zamanlar savaş vardı ve kadınların korunması gerekiyordu. Kadın sayısı erkekten fazla olduğu için bir erkeğin birden fazla kadının sorumluluğunu üstlenmesi gerekiyordu.

Arkadaşlar savaşta ölen arkadaşlarının karısını yatağına almadan koruyamıyormuydu?

 

B-Günümüzde bir kadın bir erkeğin ikinci karısı olmaktansa hiç evlenmeden ölmeyi tercih ediyor.o zamnda söz hakkı kadına verilse durum sizce aynı olmazmıydı?

 

C-Allah neden kadına hiç fikir hakkı vermeden bu konuda hakkı erkeklere vermiştir.

D-neden Kuranda kadının fikri alınıp sorulmalı diye bir cümle bulunmaz.

E-Bu sizin annenize yada kızınıza yapıldığında ne kadar ahlaklı buluyorsunuz?

 

 

4-AZHAB SURESİ 37. Zeyd o kadından ilişiğini kesince onu sana nikâhladık ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kestiklerinde, müminler için o kadınlarla evlenmede bir güçlük olmasın.

 

A-müslümanlar için insanın kendi geliniyle yada çocuğunun karısıyla evlenmesi Allah için neden bu kadar önemliki kurana yazdırmış bunu?

B-Bir Müslüman oğlunun karısıyla evlenmese nasıl bir güçlük olur? Nedir bu güçlük? Allah bunu neden önemsemektedir.

C-Her ne şartta olursa olsun ister bir peygamber ister bir normal kişi siz oğlunuzun karısıyla …yada babanızın sizin karınızla evlenmesini ahlaklı buluyormusunuz?

 

 

5-Siz Muhammed gibi 9 yaşındaki kızla(Aişe) gerdeğe girip,Yine Muhammed gibi evlatlığınızın karısı yani gelininiz ile evlenebilir miydiniz?

6-Hz ömer gibi 60 yaşındayken En yakın arkadaşınız  hz.Ali nin kızı 6 yaşındaki Ümmü Gülsüme etraftakiler daha sabi, o bir çocuk   demelerine rağmen eteğini kaldırıp bakıp bana eş olur diyebilir miydiniz.


7-Sen Hayatında Kaç Tane Dürüst Dindar Müslüman Gördün..Söyle Bulunduğun ortamı Bir göz önüne getir..kaç tane Müslümana güvenebilirsin?

8-Karını ve kızlarını kaç tane Müslüman la  sen olmadan biryere gönderebilirsin?

9-Kaç tane Müslümana Geri alacağım endişesi taşımadan borç verebilirsin.

10-Bulunduğun Toplulukta 30 -40 kişi biraya gelip Herşeyiyle aranızda Mutabık kalabileceğiniz Ahlaklı ve dürüst bir müslüman ismi belirleyebilirmisiniz?

 

 

 

 

 

19-İSLAM DİNİ DENDİĞİNDE NEDEN İLK AKLA TERÖR GELİYOR?

 

1-Günümüzde terör olayları

 

A-Ortadoğudaki İslam ülkelerindeki terör savaş ve olaylar hepimizin malumudur.Televizyonda hergün haberlerde her ülkede acayip terör olayları.

B- ilkokul basarak 350 çocuğu öldürenler çeçen Müslüman teröristler değimlidir?

C-11 eylül de amerikada binalara çarpan uçaklar.El kaide Müslüman değil mi?

D-Taliban ,Hizbullah Müslümanların terör örgütleri değimlidir?

 

2-islamın ilk yıllarındaki terör olayları

 

A-Kerbelada O günkü halife yezidin verdiği emir “Muhammedin soyunu temizleyin” ve Muhammedin akrabaları beşikteki çocuğa varıncaya kadar öldürülmüştür.

 

1-Halife peygamberin tüm yakınlarını torunlarını neden öldürtür?

2-Halifenin ve bu günkü Alevilerin dışındaki insanların kerbela olayı nedeniyle Muhammedi peygamber kabul etmediklerini kabul edebilirmiyiz..

3-Muhammedin Torunlarını Öldürenler Alevilerin dışında olanlardı. Şimdi bu görüşte bulunanlar yine muhammedin peygamberliğini ve Ali nin halifeliğini redmi etmektedirler.

B- Halifeler Ömer Osman ve Ali neden Müslümanların terör saldırısıyla ölmüşlerdir.

C-Osmanlının ailelerden minicik çocukları kaçırıp devşirme yapması terör olayımıdır.Birisi sizin küçücük çocuğunuzu kaçırsa ne düşünürsünüz.

D-İktidar Hırsı için Osmanlı padişahlarının  kendi öz be öz kardeşlerini ve babalarını öldürmelerini terör olarak düşünüyormusunuz?

E-Araplar Türkleri Müslümanlaştırırken erkeklerini köle kadınlarını cariye yapmışlardır.Bunu Kuran da yazdığı ve Allah desteklediği için normal mi görüyorsunuz?

F-Sizce Din insana huzur vermek için değimlidir? Öyleyse bu nasıl Din (İslam)?

 

 

 

20-ADEME RUH ÜFLENDİMİ CANLILARDA RUH VARMI?

 

1-İnsana ruh üfleniyor ve bedenden farklıdır deniyor.İnsan öldükten sonra beden yok olacak ruh öbür dünya için bekleyecek deniyor.

 

A-Ruh ve Beden farklıysa bedene ne gerek vardı.

B-Esas olan ruhsa beden ölünce ruha ne oluyor.

C-Ruh ölemediğine göre nereye gidiyor.Ruhlar kıyameti nerede bekliyor.

D-Alkollü  içki içince hafızada ve zihinsel yeteneklerde azalma olduğuna göre bu içkiyi beden içtiğine göre neden sarhoş oluyoruz? Ruh olsa etkilenmememiz gerekmezmi?

E-fiziksel bir etki ya da kişinin kafasını bir yere çarpması, nasıl ruh denen bedenden bağımsız bir varlığı etkileyebilir?İnsanın bayılmaması gerekmezmi?

F-Ameliyatta insanın bedenine narkoz veriliyor.Ruhun bayılmaması gerekmezmi?

G-Ruh varsa bir insan vurulduğunda vucudu düşüyorsa ruh ta  ölüyor demektir yoksa Ruh vücudu ayakta tutması gerekmezmi?

 

 

 

21-FİRAVUNLARIN  MEZARI VARKEN NEDEN PEYGAMBERLERİN YOK?

 

A-Ne İsa Ne Musa Nede Muhammed'le ilgili en ufak bir arkeolojik bilgi neden bulunamaz?

B-Ademin Allahın yarattığı ilk insan olması sebebiyle Allaha göre bir önemi olmalı ve onun mezarını Allah korumaya alıp böyle özel bir yer haline getiremezmiydi?

C-Hem musa hem isa hemde Muhammed  kendilerine mal edilmiş bu dinlerden çok çok önce neden öldürülmüştür? Allahın peygamberleriyse Allah neden buna izin vermiştir?

D-Bırakın mezarlarının bulunmasını ,cesetleri neden o zaman ortadan kaldırılmıştır?

E-Eğer onlar anlatıldığı gibi Peygamber olsalardı, eğer onlar lider, komutan olsalardı, eğer onların takipçileri, havarileri olsaydı birer nadide çiçek gibi ta bu zamana kadar bir sürü eşyaları ve mezarları korunmazmıydı?

F-Beğenmedikleri firavunların mezarları ve arkeolojik bilgileri günümüze ulaşmışken nasıl olur da birtane bile peygambere ait arkeolojik kanıt bulunmaz ?

G-Allahın özel kulları olsalardı, Yaratıcı onlara daha özel davranmazmıydı?

 

 

 

22-KURAN DA AYNI KONULAR VE CÜMLELER DURMADAN TEKRAR EDİLİR.ALLAH NEDEN DURMADAN AYNI CÜMLE VE KELİMELERİ TEKRAR EDER DURUR?

 

1-Sanki bir defa anlaşılamıyormuş gibi Kuran'da birçok cümle değişik yerlerde birçok defa tekrarlanır.Neden?

 

Aşağıdaki tekrarların nedeni izah edebilirmisiniz?

-Lut'un kavminin homoseksüel ilişkisi 5 ayrı yerde anlatılır.
-Musa'nın sihirbazlara kendi sihirbazlığını göstermesi 5 ayrı yerde anlatılır.
-Firavun'un ellerinizi ayaklarınızı çaprazlama keseceğim lafını 3 ayrı yerde tekrarlar.
-Musa'nın asasıyla denizi yarıp Firavun askerlerinin boğulması 7 ayrı yerde anlatılır.
-Bir defada anlaşılamıyorda sanki Yaratıcı papağan gibi aynı cümleyi ''Namaz kıl, zekat verin'' 26 ayrı yerde tekrarlarmı?.

-Nuh'un halkının uyarılması ve tufana maruz kalışları 9 ayrı yerde anlatılır.
-23 ayrı yerde savaşmak, cihad tavsiye edilir.
-4 ayrı yerde bulduğunuzda, gördüğünüzde öldürün der.
-''Allah hesabı görmede, ceza vermede çabuktur'' lafını 9 ayrı yerde tekrarlar.
-Yerleri ve gökleri 6 günde yaratıldığını 7 ayrı yerde tekrarlar.
-Göklerde ve yerde olanlar onundur' cümlesini 31 ayrı yerde tekrarlar.
-Kuran'ı Arapça olarak indirdiğini 10 ayrı yerde tekrarlar.
-Allah güçlüdür, üstündür, hakimdir, merhametlidir. 44 ayrı yerde
-Tam 89 ayrı yerde ''Allah bağışlayandır'' der.

2-Kuran'da birçok yerde bir konu anlatılırken hiç alakasız bir konuya atlar bunun nedeni nedir?

 

 

 

23-MUHAMMED AMERİKA VE AVUSTRALYA KITASINI NEDEN KEŞFETMEMİŞDİR?

 

1-Mihraç olayında Muhammed Allahın yanına Atmosferin yedinci katına çıktığı doğrumudur?

2-Atmosferin katları kuranda yazıyor.Atmosferin her katında bazı peygamberlerin yaşaması ve son katında Allahın yaşadığı doğrumudur?

3-Allahın yanına mihraca çıktım diyen peygamberin gidip gelirken Amerika yada Avustralya kıtalarını görmesi  kaçınılmazdır.Neden görememiştir.

4-Bu kıtaları peygamber söyleseydi yada Allah kurana yazsaydı Müslümanlar keşfetmiş olsaydı şimdiki gibi hristiyan mı olurlardı yoksa Müslüman mı olurlardı?

5-Allahın yanına Mihraç a çıkan  peygamber Muhammed hem dünyanın yuvarlak olduğunu görecek hemde bu keşfedilmemiş kıtaları görebilecektir?Sizce neden görmedi?

6-Mihraca Gittiyse eğer bir peygamber Dünya nın yuvarlak olduğunu neden öğrenemez ?

7-Dünya haritası veremez miydi insanlığa denizciler yollarını bulabilsinler diye?

8-Muhammed Allahın yanına mihraca giderken önceki ölü peygamberleri nasıl görmüştür?

A-Muhammed  görmediği peygamberlerin hangisinin hangisi olduğunu nasıl anlayabilmiştir?

B-Bu peygamberler tekrar sağlıklarındaki aynı vucudu mu almıştır?

C-Eğer Muhammed in bu söylediği doğruysa Ölenler önceden dirilmiş olduğuna göre kuranda yazan Kıyamette dirilecek sözü yalan mıdır?

9-Yine Mihraç ta  Cebrail Allahın yanına 5 kattan sonra çıkamamıştır.

A-Allah cebraili elçi olarak gönderdiği ne göre neden ve nasıl ileteceklerini bildirmektedir..

B-Huzuruna kabul etmediği birini neden aracı yapar ..

C-Cebraile aktardığı şeyleri direk olarak huzuruna kabul ettiği Muhammed e iletmesi daha mantıklı değilmidir?

 

 

 

 

24-ALLAH MUHAMMEDİ DEĞİLDE NEDEN ONUN EŞLERİNİ MUHATAB ALIR?

 

TAHRİM SURESİ…5 AYET..Ey peygamber'in eşleri! Eğer siz ikiniz Allah'a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber'e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü'minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.1-Tanrının, peygamberin eşlerini muhatap almasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2-Peygamberin iki eşinin birbirine arka çıkmasından ne kast edilmiş olabilir.

3-Bu iki eş arasındaki olaylar İslam aleminde ne gibi sorunlar yaratabilir ki Allah kuran vasıtasıyla müdahale etmek zorunda kalıyor.

4-Muhammed daha sonra eşleri ile arasındaki bu olayı Müslümanlara anlatmışmıdır?

5-Allah ın peygamber eşlerini ama eğer yaparlarsa diye tehdit etmesi normalmidir?

6- Kitap indirmekle görevli Cebrail gelip bizzat peygamberin ailevi problemlerine el atıyor…Yetmiyor, “yeni bakire eşler veririm haa” diyerek tanrı bu kadınları kıskandırmayı ya da aşağılamayı amaçlıyor!Allah böyle bir ayeti neden göndermiş olabilir?

 

 

25.ALLAH İNSANLARI NEDEN İMTAHAN ETME İHTİYACI DUYMUŞTUR.

1-İnsanın ne olacağını ve nasıl olacağını Allah önceden belirliyorsa,Yada Allah kuranda yazdığı gibi müşriklerin kalplerini mühürlüyorsa neden sınav yapsın?

2-Zaten kimin nasıl biri olacağı nereye gideceğini kimin kalbini mühürlediğini bilen bir Allah neden ceza versin.

3-İnsanın dinini seçme şansı yoksa itihanın bir anlamı olabilir mi?

4-Babası Müslüman olan birisi Yahudi yada Hıristiyan olamaz,Babası Yahudi ve hristiyan olanında Müslüman olma şansı yoktur.Mezhep lerde de benzer durum vardır.Mantığımızı ve zekamızı kullanırsak Konya da Doğan bir bebeğin 10 yaşına geldiğinde Yahudi yada Hıristiyan olma şansı varmıdır?İtalya’nın Milano kentinde doğan bir bebeğin Müslüman yada Yezidi olma şansı varmıdır?Bir insanın babası annesi neyse çocuğuda aynı olmak zorundadır.Çocuğun Dininin ne olması gerektiğini baba ve anne belirlediğine göre tanrı neden çocuğu suçlasın ki?

5-Seçme şansının olmadığını bilen bir Allah Buda rahibini Müslüman değil diye neden cennetine almasın?

6-Bu durumda Cennet yada cehennemde sadece Adem olmazmı?. Çünkü Babası olmayan  öğrendiği her şeyden kendi sorumlu olan tek insan adem değimlidir?

 

 

26-PEYGAMBERLERİN FARKLI ALLAHLARI OLABİLİR Mİ?

A’RAF 143. Musa tayin ettiğimiz vakitte (Tûr’a) gelip de Rabbi onunla konuşunca "Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!" dedi. (Rabbi): "Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak, eğer o yerinde durabilirse sen de beni göreceksin!" buyurdu. Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti, Musa da baygın düştü. Ayılınca dedi ki: Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.


Bu allahın herşeye gücü yettiğini düşünecek olursak bu ayetten ne anlıyoruz?

1: Musa bir peygamber Allah ile konuştuğu halde(ayetin sonundan anladığımıza göre) inanmak için birde görmek istiyor, ama bizlerden bırakın allahı peygamberi bile görmeden inanmamız isteniyor.

2: Allah onun kendisini asla göremeyeceğini çünki görürse dağ gibi patlayacağını söylüyor. Bu allahın herşeye gücü yetmiyormu, hem kendisini gösterip hemde musaya birşeyin olmamasını sağlayamazmı?

3-Adem ve Muhammed in gördüğü Allahı  Musanın görememe nedeni nedir.Böyle bir durumu normal olarak görebilirmiyiz?

 

 

27-KURANIN ALLAH IN GÖNDERDİĞİ BİR KİTAP OLMADIĞININ KANITLARI

 

 

1-ALLAHI BİLGİSİZ DURUMUNA DÜŞÜREN BİR KİTAP ALLAHIN OLABİLİRMİ?

 

1-TEVBE SURESİ 14.AYET.  Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve ... Onları rezil ve rüsvan etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın. Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

Maalesef uhud savaşı kazanılamamıştır.

Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

Enfal-65 ayeti, Uhud Savaşından önce yazılmış olup, savaşta bozguna uğranılması üzerine, yerine Enfal-66 ayeti gönderilmiştir.

 

A-Enfal 65 ve 66 ayetlerinde  Allah, geleceği bilmeyen, insanlardaki zaafı göremeyen bir tanrı konumuna düşürülmüştür.

B-Kuran daki tevbe suresine göre söylediğini yapamayan güçsüz bir Allah konumuna düşmüştür.Bunu yazan bir kitabın Allaha ait olduğunu düşünebilirmiyiz?

B-Yarattıklarının birbirini öldürmesinden nasıl bir keyf almaktadırki Allah sürekli savaş ve öldürme istemektedir.

C-Böyle bir Allah olabilirmi? Yada Allah böyle savaş kitabı göndermiş olabilirmi?

 

2-Nuh'un oğul sayısı Tevrat'a göre üç, Kuran’a göre ikidir. Tevrat'a göre bu üç oğlandan biri Avrupalıları, biri Asyalıları, biri de günahlarından dolayı kararak Afrikalıları oluşturur. Tevrat'ta tufan sonrası Nuh'un şarap yapıp içip sarhoş olması gibi bazı hikâyeler de anlatılır ama Kuran’da tabii ki bunlar bulunmaz.

 

A-Allaha ait denilen kitaplarda önceki olandaki bilgi sonrakin de Eksiktir.Nuh Konusunda ki bu yanlışlıkla Kuran Allahı unutkan ve Bilgisiz duruma düşürmemişmidir?

B-Nuh konusu kuranda darmadağınık bir durumda karma karışıktır.Bilgiler eksiktir.Bu kitabın tanrıdan gelmesi mümkünmüdür.

 

 

2-MATEMATİĞİ BİLMEYEN ALLAHMI MUHAMMEDMİDIR?

 

Nisa suresinin miras la ilgili 4-11-12 ayetlerinde miras taksimini en basit taksimle bile yapıldığında 1 dönüm tarlayı yada bir evi bölüştürmek mümkün değildir.

A-Allahın matematik bilmemesi mümkünmüdür?

B-Allah mı hata yapar yoksa Allahın olmayan bir kitap mı siz karar verin.Kuranın Allahın gönderdiği bir kitap olmadığının kanıtıdır diyebilirmiyiz?

C-Bu hesabın yanlışlığını gizlemeye çalışan bir insan kimi niçin hangi amaçla kandırmaya çalışmaktadır?

 

 

 

 

 

3-KURAN AYET OLARAK 23 YILDA GELDİ İSE AYETLERDE NEDEN BU KİTAP DİYE SÖZ VARDIR?

 

Kuran'ın orijinali Küçük taşlar, deri, ağaç parçası, kemik gibi çeşitli nesnelere yazılıydı. Denildi eee nerede o zaman denilince …Yakıldı dediler.Bunlar da dünyanın hiç bir tarafında yok.

A-Neden yakıldı? kim yaktı? niye yaktı? Neredeler? bilen yok..ne ilginç değilmi? 

B-Biz Türkler kuran dan bin yıl önce Orhun yazıtlarını bırakabilmişken.kurandan gunumuze neden yazili kayit, ulasmadi?

C-Nerede bu kemikler ceylan derileri?

D-Neden birtane bile orijinal belge yok.. sumer tabletleri, mumyalar,papirusler  gunumuze kadar ulasirken kuranin orijinal bir ayeti gunumuze ulasmadi?

E-Muhammed kuranın Allahtan geldiğine inanacak insanlar olduğunu düşünseydi  yazin daglara taslara bu kitabi demezmiydi?

 

F-Muhammed öldügunde ortada kuran isimli  bir kitap yoktur…23 Yılda parça parça Cebrail tarafından gece rüyasına getirildiği söylenen şeylere nasıl kitap demiştir?yoksa dememiştir de sonra birilerimi kitap diye yazmıştır?

 

 

G-Ayet ayet 23 yılda indiği söylenen KURANın ilk ayetlerinde yer alan bu kitap sözü hiç ilginizi çekmedimi?Bu kuranın sonradan yazıldığı ve oluşturulduğunun ispatı değil mi?

 

H-Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?Sözü sadece rahman suresinde peşpeşe 17 kere takrarlanmıştır.Allah böyle bir yanlışlık yaparmı? Bunu yazan  bir kitabı… Allah göndermiştir demek mümkünmü?

 

 

 

 

4-BÖYLE BİR CÜMLE ALLAHIN OLABİLİRMİ Kİ? KURAN ALLAHIN KİTABI OLSUN

 

MAİDE-75…Annesi de gayet doğru bir kadındır. İkisi de yemek yerlerdi.

Kuran a ve Allah a göre ikisinin de yemek yemesi çok önemli onların doğru insan olduklarının kanıtı.

A-Bütün yemek yiyenler doğru insanmıdır.

B-Doğru ve iyi olmayanlar neyle beslenmektedirler.

C-Allah böyle bir cümle kurar mı? İkisi de yemek yerlerdi

 

 

5-KURAN’DA SEX KÖLELİĞİ VE SÜBYANCILIK VAR ..

BU KİTABA ALLAHIN KİTABI DEMEK ALLAHA  HAKARET DEĞİLMİDİR

 

Kazanılan savaşta ele geçen kadınlara cariye, erkeklere de köle denir.

Cariyelerin çoğunluğu evli, kocalari öldürülmüstür. Cariyeler Kadin sex köleleridir.

Sadece KÖLE erkek köleler icin kullanılır.

 

ENFAL-41..şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığığınıız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir. O da peygambere ve ona yakınlığı olanlara, yetimlere, miskinlere ve yolda kalmışlara aittir.

 

A-Peygamber yetimlere miskinlere ve yolda kalmışlara Köle ve cariyeleri nasıl dağıtabilmektedir?

B-Bu sureyi Allah bana vahiy etti demek Allaha hakaret değimlidir?

C-Muhammed  otomatik olarak Savaşta elde edilen köle ve Sexkölesi(cariyelerin) % 20 ini alıyor gerisi de diğerleri tarafından pay ediliyor.peygamber olan

1084
0
0
Yorum Yaz